Systemy Passive House

Systemy Passive House

Termin Passive House odnosi się do charakterystyki cieplnej izolacji okna. Systemy pasywne charakteryzują się wysokimi wartościami izolacji termicznej. Współczynnik przenikania ciepła Uw okna musi być zgodny z normami europejskimi i musi być mniejszy lub równy 0,8 W/m2K. Każde okno z wartością Uw mniejszą lub równą 0,8 W/m2K jest zatem oknem pasywnym i dedykowane jest do montażu w domach pasywnych. Systemy pasywne nie ograniczają się jedynie do instalacji tylko w domach pasywnych. Okna pasywne mogą być stosowane przy modernizacji starych budynków, jak również w każdym nowym budynku. Dom pasywny istotnie pozwala redukować koszty ogrzewania – podnosząc dzięki temu komfort życia.

Zalety systemów Passive House
  • Wysoki komfort – brak zimnego powietrza w pobliżu okna
  • Brak przeciągów występujących z powodu różnicy temperatur w okolicy okna
  • Temperatura wewnątrz domu pasywnego nie spada poniżej 17 stopni Celsjusza nawet w zimie
  • Ze względu na dobre właściwości izolacyjne okna, nie trzeba instalować wentylatorów w okolicy okien
  • Bardzo niskie koszty utrzymania energetycznego domu
Systemy Passive House - technologia, która ma sens!
System Passive House zawdzięcza swoje doskonałe parametry wysokiej jakości ramie połączonej z potrójnymi szybami, dzięki temu zwiększa się bilans energetyczny budynku i zmniejsza roczne zapotrzebowanie na energię.
Standard Passive House
Systemy profili okiennych Inoutic na bazie zastosowanych technologii doskonale nadają się do zastosowań w domach pasywnych.
Poland