Systemy Passive House_de

Systemy Passive House

Termin Passive House odnosi się do charakterystyki cieplnej izolacji okna. Systemy pasywne charakteryzują się wysokimi wartościami izolacji termicznej. Współczynnik przenikania ciepła Uw okna musi być zgodny z normami europejskimi i musi być mniejszy lub równy 0,8 W/m2K. Każde okno z wartością Uw mniejszą lub równą 0,8 W/m2K jest zatem oknem pasywnym i dedykowane jest do montażu w domach pasywnych. Systemy pasywne nie ograniczają się jedynie do instalacji tylko w domach pasywnych. Okna pasywne mogą być stosowane przy modernizacji starych budynków, jak również w każdym nowym budynku. Dom pasywny istotnie pozwala redukować koszty ogrzewania – podnosząc dzięki temu komfort życia.

Zalety systemów Passive House
  • Wysoki komfort – brak zimnego powietrza w pobliżu okna
  • Brak przeciągów występujących z powodu różnicy temperatur w okolicy okna
  • Temperatura wewnątrz domu pasywnego nie spada poniżej 17 stopni Celsjusza nawet w zimie
  • Ze względu na dobre właściwości izolacyjne okna, nie trzeba instalować wentylatorów w okolicy okien
  • Bardzo niskie koszty utrzymania energetycznego domu
Systemy Passive House - technologia, która ma sens!
System Passive House zawdzięcza swoje doskonałe parametry wysokiej jakości ramie połączonej z potrójnymi szybami, dzięki temu zwiększa się bilans energetyczny budynku i zmniejsza roczne zapotrzebowanie na energię.
Standard Passive House
Systemy profili okiennych Inoutic na bazie zastosowanych technologii doskonale nadają się do zastosowań w domach pasywnych.
Poland