Zalety okien PVC_de

Zalety okien PVC

1. Okna PVC są niedoścignione w zakresie efektywności energetycznej. Rama okna dzięki skutecznej izolacji termicznej odgrywa decydującą rolę w promowaniu idei poszanowania energii i ograniczania kosztów ogrzewania. Profile okienne z PVC osiągają najlepszy wynik w porównaniu z oknami aluminiowymi i drewnianymi, posiadają lepsze wartości izolacyjne i w dużym stopniu obniżają energię potrzebną na ogrzanie domu.

2. Okna PVC charakteryzują się dobrym stosunkiem ceny do jakości. Okna PVC oferują korzyści w zakresie redukcji kosztów. Ramy drewniane i aluminiowe są około 20-30% droższe niż profile PVC. Ze względu na wysoki potencjał oszczędności energii i praktycznie nie wymagające konserwacji użytkowanie przez ponad 50 lat, można stwierdzić, że jest to zakup zwracający się po latach.

3. Okna PVC są łatwe w użytkowaniu. Wysokiej jakości okna PVC są bardzo łatwe w czyszczeniu i nie wymagają znacznych konserwacji. Dla porównania – okna drewniane muszą być malowane co 5 lat. Materiał PVC jest niezwykle odporny na warunki atmosferyczne i działanie promieni słonecznych. Ze względu na gładką powierzchnię profili, do czyszczenia ram okiennych wystarczy zwykły płyn do mycia naczyń.

4. Okna PVC są niezwykle trwałe. Okna PVC mają znacznie dłuższą żywotność w porównaniu do okien drewnianych, wyróżniają się dużą odpornością na zniekształcenia i wysoką funkcjonalnością na długie lata. W oparciu o długie użytkowanie przez co najmniej 50 lat, okna PVC są doskonałą inwestycją, również w odniesieniu do utrzymania wartości nieruchomości.

5. Okna PVC to doskonała równowaga ekologiczna. Okna PVC są poddawane w 100% recyklingowi. 40% gazu i ropy naftowej na świecie jest wykorzystywanych do ogrzewania i dostawy energii do budynków, podczas gdy tylko 4%  na produkcję tworzyw sztucznych, z których tylko 1% stosuje się do produkcji PVC. Poza tym recykling, trwałość i niskie poziomy zanieczyszczenia środowiska podczas produkcji profili PVC pozwalają uzyskać doskonały bilans ekologiczny i przyczynić się do ochrony środowiska. Okna PVC zużywają znacznie mniej energii podczas procesu produkcyjnego niż okna drewniane.

Poland