Okucia_de

Technika - Okucia

Tradycyjnym zadaniem okien było od zawsze dostarczanie pomieszczeniom światła i powietrza. Nowoczesne okna potrafią dużo więcej, choć oczywiście najistotniejsze funkcje pozostają niezmienne.Okno jest czymś więcej niż tylko otworem w ścianie. W rzeczywistości to starannie skoordynowany system, którego wydajność zależy od jakości poszczególnych komponentów. W związku z tym okucie określane jest często jako siła napędowa okien: tylko dzięki tym elementom okna mogą być w ruchu.

Słowo „okucie“ obejmuje niemal wszystkie części mechaniczne, które kontrolują funkcje otwarcia i zamknięcia w oknie. Wśród nich możemy rozróżnić części instalowane na skrzydle oraz montowane w ramie okna. Do tych pierwszych zalicza się na przykład zasuwnica, która sterowana jest ruchami klamki, bądź też rozwórka, której działanie umożliwia zmianę pozycji z rozwiernej na uchylną. Do części mocowanych do ramy zalicza się między innymi zamykacz – do regulacji okna, a także narożnik, który jako środek rozwarcia okna, utrzymuje ciężar skrzydła.

FAVORIT Si-Line

Okucie FAVORIT dla wszystkich typów profili zarówno drewnianych, drewniano-aluminiowych, PVC oraz aluminiowych z rowkiem okuciowym, wyróżnia się swoją modułową budową i wewnętrzną spójnością systemu. Uszlachetniona powłoka, zmniejszone wymagania jeżeli chodzi o ilość miejsca i elegancki kształt czynią FAVORIT idealnym okuciem dla tych, którzy cenią sobie atrakcyjny wygląd i wysoką jakość rozwiązań. Ograniczona ilość różnych wariantów dodatkowo ułatwia pracę firm handlowych i producentów.

PORTAL PSK-200Z (równolegle uchylno – przesuwne)

Stały dopływ świeżego powietrza, naturalnego światła oraz możliwość swobodnego poruszania się – w ten sposób drzwi równolegle-uchylno-przesuwne podnoszą jakość mieszkania i życia dla całej rodziny. Inteligentna technika PSK-PORTAL od SIEGENIA-AUBI zatroszczy się o bezpieczną i komfortową obsługę na długie lata!

PORTAL – HS (podnośno – przesuwny)

Otwarta przestrzeń, naturalne światło i świeże powietrze: kto by tego nie pragnął? Elementy HS podnośno-przesuwne, prowadzące np. do ogrodu lub na taras, nawiązują do najnowocześniejszych rynkowych trendów: wykorzystanie dużych powierzchni szklanych efektywnie podnosi komfort mieszkania, zaś dzięki lekkiej konstrukcji nasze „okno na świat” można z łatwością otwierać i regulować jedną ręką.

Poland